W 17 odcinku. podcastu Uniwersytet Cyfrowy Prof. Łukasz Sułkowski rozmawia z ekspertem łączącym perspektywę przedsiębiorcy z sektora IT i naukowca. Gościem odcinka jest dr Krzysztof Wojewodzic, Prezes ESCOLA SA i naukowiec specjalizujący się w technologiach cyfrowych, obecnie prowadzący badania nad AI w edukacji. 

Przez ostatnie dwie dekady mieliśmy już kilka faz inwestycji w informatyzację – zaczynając od fizycznej infrastruktury, przez systemy dziekanatowe, po rozległy ekosystem rozwiązań IT wspierających uczelnię. Zamiast jednego, strukturalnego rozwiązania, mamy wiele komunikujących się ze sobą, wyspecjalizowanych narzędzi. 

Jak uczelnie stosują dzisiaj rozwiązania cyfrowe? Rozmówcy przyjrzeli się zastosowaniom IT w różnych sferach działania uczelni: kształceniu, badaniach, zarządzaniu i administrowaniu. 

Czy narzędzia wprowadzone w odpowiedzi na COVID przetrwały i się rozwijają, czy też mamy do czynienia z regresem, rezygnacją uczelni z możliwości kształcenia zdalnego? Co jeszcze można zrobić poza e-learningiem? I wreszcie: co z możliwościami wykorzystania AI w świecie akademickim i jak je regulować? Eksperci podsumowali również perspektywy i barier w rozwoju cyfryzacji uczelni. 

YouTube

Oglądnij odcinek na YouTube

Spotify

Odsłuchaj odcinek na Spotify

Kontakt

Bądźmy w kontakcie

© Prof. Łukasz Sułkowski 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.