Jak łączy się sztuka z zarządzaniem – bycie aktorem z byciem menedżerem akademickim? Jak zachować równowagę między sferą artystyczną a sferą skutecznego zarządzania?

W 15. odcinku podcastu Uniwersytet Cyfrowy Prof. Łukasz Sułkowski sprawdza, jak cyfryzacja wpływa na działalność uczelni artystycznych. Na pytania Prof. Sułkowskiego odpowiadają znakomici goście z Akademii Teatralnej  im. A. Zelwerowicza w Warszawie:

  • Prof. Wojciech Malajkat, Rektor Akademii,
  • Prof. Wiesław Czołpiński, Prorektor ds. kształcenia i studentów oraz badań naukowych i ewaluacji działalności naukowej w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralnej.

Na przykładzie doświadczeń z Akademii przyglądamy się, jak uczelnie artystyczne przechodzą transformację cyfrową w obszarach kształcenia oraz administracji i zarządzania. Poznajemy związane z cyfryzacją szanse i korzyści (m.in. skrócenie czasu realizacji procesów czy ograniczenie kosztów), jak też wyzwania (np. konieczność wdrożenia procedur i systemów jakości).

Liderzy Akademii Teatralnej dzielą się również planami rozwoju uczelni oraz strategicznymi kierunkami działań na najbliższe lata.

YouTube

Oglądnij odcinek na YouTube

Spotify

Odsłuchaj odcinek na Spotify

Kontakt

Bądźmy w kontakcie

© Prof. Łukasz Sułkowski 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.