W 11. odcinku podcastu gościem Prof. Łukasza Sułkowskiego jest Prof. Marek Kwiek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Dyrektor Centrum Studiów nad Polityką Publiczną, Kierownik Katedry UNESCO Badań Instytucjonalnych i Polityki Szkolnictwa Wyższego, Wiceprzewodniczący Komitetu sterującego ID-UB UAM.

Najnowsza książka Prof. Kwieka Globalna nauka, globalni naukowcy (PWN 2022) jest pierwszą na polskim ryku publikacją analizującą funkcjonowanie globalnej nauki. Książka zainspirowała Profesorów do rozmowy na temat zarządzania nauką, pozycji polskiej nauki oraz globalnej nauki.

Profesorowie dyskutowali o zmianach, które zaszły w polskiej nauce w przeciągu ostatniej dekady oraz o ewaluacji naukowej w Polsce. Poruszyli również temat globalizacji w świecie nauki i stratyfikacji nie tylko wśród uczelni, ale też i pośród samych badaczy. Eksperci przyjrzeli się także kwestii skutecznego zarządzania nauką oraz kapitałem ludzkim, tj. przyciągania talentów i motywowania pracowników naukowych.

YouTube

Oglądnij odcinek na YouTube

Spotify

Odsłuchaj odcinek na Spotify

Kontakt

Bądźmy w kontakcie

© Prof. Łukasz Sułkowski 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.